Vracíme přírodě její tvář Čistíme podzemní vody Myslíme na budoucnost Využíváme moderní technologie
English

DIAMO, státní podnik
Stráž pod Ralskem


DIAMO, státní podnik, se sídlem ve Stráži pod Ralskem je organizací, která realizuje zahlazování následků hornické činnosti po těžbě uranu, rud a části uhelného hornictví v České republice.

Sanaci ostravské haldy sledují představitelé města i kraje

Sanační práce na heřmanické haldě v Ostravě pokračují bez ohledu na zimní počasí a koronavirovou pandemii. Přesvědčit o tom se mohl při prohlídce haldy náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka a spolu s ním náměstkyně primátora Ostravy Kateřina Šebestová, která návštěvu iniciovala. Vedení státního podniku DIAMO se zaměřilo při setkání hlavně na vysvětlení postupu sanace heřmanického odvalu.

Občasník DIAMO leden 2021

Slovo ředitele státního podniku, Útlum dolů převzatých od OKD zajišťuje nový o. z. DARKOV, DIAMO převzalo část OKD, Hlavní etapa sanace ostravských lagun končí, Horník, horolezec, včelař a kutil v jedné osobě, Nový benefit pro zaměstnance DIAMO, Dokončení prodloužení štoly Amálie, Hornický spolek předal dary českolipské nemocnici, DIAMO informovalo vedení MS kraje o průběhu sanace odvalu Heřmanice a o přípravách útlumu dolů, Elektronická databáze geometrických plánů

Odštěpné závody

Spravované lokality