Environmental remediation Water treatment Thinking of the future Using modern technologies
Česky

DIAMO, state enterprise
Stráž pod Ralskem


DIAMO, state enterprise, with headquarters in Stráž pod Ralskem, is an organization that implements the mitigation of the consequences of mining activities after uranium, ore and part of coal mining in the Czech Republic.

Mission

We ensure for the state the mitigation of the consequences of industrial activity, including the reuse of raw materials, we protect its interests in the field of strategic raw materials and radioactive materials, and we help to improve the environment in industrially affected regions.

Putovní výstava fotografií dolů na Karvinsku

Na náměstí v Karviné jsou k vidění fotografie dolů Žofie a ČSA, o které se stará státní podnik DIAMO. Jde o putovní výstavu na téma „S úctou k těžké práci“. Snímky vznikly na foto-workshopu POHO 2030, který uspořádala krajská společnost MSID ve spolupráci s Institutem tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Státní podnik DIAMO akci aktivně podpořil a provedl fotografy místy, kam by se jinak nedostali.

Primátor Ostravy na haldě Heřmanice

Primátor Ostravy Tomáš Macura a náměstkyně Kateřina Šebestová si prohlédli, jak postupují sanační a rekultivační práce na odvalu Heřmanice, které zajišťuje státní podnik DIAMO.

Branches

Administered localities