Environmental remediation Water treatment Thinking of the future Using modern technologies
Česky

DIAMO, state enterprise
Stráž pod Ralskem


DIAMO, state enterprise, with its registered seat at Stráž pod Ralskem, is an organisation dealing with elimination of consequences of mining activities after uranium, ore, and partially also coal mining in the Czech Republic. 

Občasník DIAMO červenec 2019

Den otevřených dveří ve Stráži pod Ralskem, Rozšíření činností o. z. ODRA v areálu lagun OSTRAMO, Státní podnik pomohl zvládnout útlum těžby na Ostravsku a nastartovat jeho další rozvoj, Sjezd České společnosti pro jakost, Dětské rybářské závody na Velké Rašelině, Vzpomínka na Ing. Jana Cundrlu, Do hornického nebe odešel JUDr. Dušan Vilim, Technické setkání Koordinační skupiny pro lokality ovlivněné bývalou těžbou uranu ve střední Asii, Festival industriální kultury Plzeňského kraje, Prvomájová tradice hornického spolku, Pozvánka Hornického muzea Příbram, 12. setkání slovenských hornických měst, Výroční setkání Regulačního fóra pro bezpečnost produkce uranu a NORM

Státní podnik DIAMO pomohl zvládnout útlum těžby na Ostravsku a nastartovat jeho další rozvoj

Před 25 lety se na Ostravsku přestalo těžit uhlí, život na zdejších šachtách ale neskončil. Postupně je zaplnily různé firmy a také turisté. Zvládnout útlum hornictví pomáhal a dodnes pomáhá státní podnik DIAMO. Zahlazování následků potrvá ještě mnoho let.

Branches

Administered localities